Polstry na míru

Vedle velmi kvalitní sériové výroby Vám také nabízíme možnost individuálního vyhotovení, a to i v malých sériích a po jednotlivých kusech. Podušky (polstry) lze nechat zhotovit na jakákoliv křesla, židle, lehátka, lavice, houpačky atd.. Jako doplněk si můžete objednat také ubrus, nebo polštářek.

Jak postupovat ?

Nejdříve Vám zašleme nezávaznou cenovu nabídku.

Pro vytvoření cenové nabídky potřebujeme znát:

  1. Zvolený desén  polstru (uvedené číslo pod obrázkem)
  2. Rozměry (šířku, hloubku sedáku, výšku opěrky, tloušťku, prošití apod.)
  3. Způsob a místo uchycení polstrů. Uchycení polstrů může být pomocí tkaniček v ohybu polstru, na opěradle pomocí pevné gumy nebo nastavitelného rypsu se sponou za opěrkou. Díky rypsu si můžete nastavit velikost dle rozměru a druhu židle, ryps je pevný a nevytahuje. Další možnost je použití suchých zipů. Vždy je nejlepší zaslat podrobný nákres
  4. Zda požadujete všití zipu pro možnost sejmutí potahu. Všití zipu se nedoporučuje u řady Spot

Polstry jsou zhotovované s tolerancí  +- 1-2 cm.

Pro zaslání poptávky prosím použijte příslušný formulář, který zašlete na tento emil: kulhanek@kulhanek-nabytek.cz

Doba ušití polstru od  závazné objednávky se pohybuje 3-4 týdny.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zakázkovou výrobu, před zahájením výroby je požadovaná záloha ve výši 40 % z celkové částky objednávky.

 

 

 

Řada Spot

Potahy polstrů z řady Spot jsou z bavlněné směsové tkaniny, která je savá a příjemná na pokožku. Výplň: molitan obalený do polyesterového rouna, standardně síla cca 5 cm. Polstry jsou v provedení s obšitým lemem (na přání i jiné zhotovení). Vzhledem k nižší hrubosti látky není vhodné realizovat provedení polstrů z této řady se zipem. Tloušťka podušek max. 6 cm.

 

 

Řada HIT UNI

Tato kolekce jednobarevných desénů má potah ze 100% polyesterové tkaniny s nenáročnou údržbou. Výplň tvoří molitan, obalený do polyesterového rouna. Uchycení polstrů může být pomocí tkaniček v ohybu, pevné gumy nebo rypsem se sponou za opěrkou či suchými zipy. Provedení podušek může být bez zipu či se zipem. V případě provedení se zipem je možnost sejmutí potahu a jeho praní.

  

 

 

 Řada Living

Polstry LIVING jsou  v elegantním provedení s obšitým lemem. Potah: pevná bavlněná směsová tkanina, která je savá a příjemná na pokožku. Výplň: molitan, polyesterové rouno. Síla polstrů standardně 6 cm, může být až 7 cm Provedení je vhodné i do namáhavějších podmínek kaváren, zahrádek a restaurací. Provedení polstrů může být se zipem nebo bez zipu. V případě provedení se zipem je potah snímatelný a je ho možno prát.

 Řada Brillant

Potah: bavlněná směsová tkanina. Výplň: molitan, polyesterové rouno. Polstry BRILLANT jsou v provedení s obšitým lemem. Standardně síla 7 cm.
Provedení polstrů může být se zipem nebo bez zipu.

 

 

 Řada Spirit

Polstry Spirit jsou standardně v elegantním a praktickém provedení s obšitým lemem. Potah: pevná směsová tkanina bavlna/polyester nebo 100% bavlna se speciální impregnací proti plísni a špíně. Díky této impregnaci zůstávají nečistoty na povrchu impregnace a nedostávají se do jednotlivých vláken potahu, díky tomu se látka snadno čistí pouze vlhkým hadrem a polstr je odolnější vlhkosti. Pozor není nepromokavý. Výplň: molitan, polyesterové rouno. Provedení je vhodné i do namáhavějších podmínek kaváren, zahrádek a restaurací. Provedení polstrů může být se zipem nebo bez zipu. V případě provedení se zipem je potah snímatelný a je ho možno prát.

 

 Řada  Elegant

Polstry Elegant jsou v elegantním a praktickém provedení s obšitým lemem. Potah: vysoce jakostní bavlněná směsová tkanina evropské výroby,  která je savá a příjemná na pokožku.  Výplň: molitan, polyesterové rouno. Síla polstru standardně 6 cm, může být až 7 cm. Lze vyhotovit v provedení se zipem pro sejmutí potahu.  

 

 

 

Řada Living de Luxe

Polstry Living de Luxe jsou standardně v provedení s obšitým lemem. Uchycení polstrů může být pomocí tkaniček, pevné gumy, rypsu s posuvnou sponou nebo suchého zipu. Potah: 100% jemný polyester, velmi příjemný na pokožku. Vzory polstru jsou tištěny digitálně v nejvyšší kvalitě, barvy mají vysokou stálobarevnost. Výplň: molitan, polyesterové rouno. Provedení polstrů může být se zipem nebo bez zipu. V případě provedení se zipem je potah snímatelný a je ho možno prát.

 

 

Řada Star

Polstry Star jsou standardně s obšitým lemem.Potah je z  vysoce jakostní dralonové tkaniny.  Výplň: molitan, polyesterové rouno.

Dralon:  Polyakrylnitrilová vlákna (mezinárodní zkratka: PAN) jsou umělá textilní vlákna. Dralon má vynikající odolnost proti vlivům světla, povětrnosti a mikroorganizmů. Pevnost je nižší než u jiných syntetických vláken a tím ale i nižší sklon ke žmolkování.  PAN vlákno je pružné a měkké, velmi vhodné k mísení s vlnou a jako alternativa k vlněným výrobkům. Praní je možné jen ve vlažné vodě, žehlení je většinou zbytečné (nemačkavost).

 

 

 


 

Možné varianty provedení polstrů

       
 jednoduchý obrácený šev  obrácený šev - štek  s obšitým lemem 1-2 cm  kroužkové prošití
        
 uchycení tkaničkami  uchycení ryps s posuvnou stuhou   uchycení guma   uchycení suché zipy
       
 všitý zip pro sejmutí potahu suchý zip